Hakkımızda

Kasımpaşa Bisiklet ;
1963 yılında ticari hayatına başlayan firmamız İstanbul da faaliyetine devam etmektedir.
Bisiklet ve motosiklet yedek parça sektöründe ithalatçı bir firma olarak toptan yedek parça satıcılığı ve bayilikleri ile sektöre hizmet vermektedir.
Kurulduğu günden itibaren teknoloji ve teknik altyapıya verdiğimiz önem neticesinde firmamız bu gün tüm işlemleri her aşamada ERP sisteminden kontrol edebilmekte ve her türlü istek ve soruya anında cevap verebilmektedir.
Firmamız adını dürüstlük, güvenirlilik ve kalite üzerine kurmuştur. Müşterilerine birikmiş deneyimiyle en iyi hizmeti en hızlı ve en kaliteli şekilde sunabilmeyi amaç edinmiştir. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz yedek parça aksamlarının her zaman en kaliteli ve en doğru ürünlerden oluşmasına özen göstermiştir.
Böylece ismimiz ile kalite ve güvenin özdeşleşmesi temel hedefimiz olmuştur.

Bisikletteki Büyük Gelişim


Bisikletler; öğrenimi, edinilen tecrübeler ve yaşattığı unutulmaz anlar sebebi ile hemen hemen tüm insanların ortak geçmişlerini oluşturmaktadır. Çocukluğun belki de altın anahtarı sayılır. Geçirilen ufak tefek kazalar, kazanılan büyük dostluklar sağladığı büyük avantajlardan sadece bir kaçı arasında gösterilebilir.


Bisiklet Nedir? Nasıl Oluşturulmuştur?

İki ve ya üç tekerlekli motorsuz ve ya geliştirilen sistemle elektrikli pedallı ulaşım aracıdır. Ulaşımın yanı sıra eğlence ve spor olarak da kullanılmaktadır. 1790’ lı yıllarda iki ucuna tekerlik yerleştirilen kalas parçasından oluşmaktaydı. Tıpkı ata biner gibi binilip, ayak gücü ile hareket sağlanmaktaydı. Bir süre sonra üzerine sele yerleştirildi, bu sayede oturmak için alan oluşturuldu. Tabi ki bir süre sonra kalas sistemi değiştirildi ve demir kullanıldı. Ancak hayal edilenden oldukça uzak, zor ve kullanımsız araç haline gelmişti. Bu sebepten dolayı üzerine pedal eklendi ve hareket gücü de katılmış oldu. Oluşturan bu sistem ile kullanıldığı ülke de oldukça popüler olan bu araç çeşitli olayda kullanılmıştı. Dönemin yapılan savaşlarında ordu içinde bile kullanılmıştı.


Acemi olan bisikletin yapısı o dönemde tüm gücün ön tekerlekten alındığı düşüncesi oluşmuş, bu sebeple çapı arka bisiklete oranla daha büyük yapılmıştı. Ancak bu sistem sebebi ile bisiklet sadece uzun boylu kişiler tarafından kullanabileceği araç olmuştur. Buna ek olarak yeni sistem ile üç tekerlekli bisiklet kurulmuş, kısa boylu kişilerinde kullanımı sağlanmıştır.


Bisiklet Çeşitleri Nelerdir?

Bisikletler kullanım açısına göre değişkenlikle göstermektedir. Bu sebeple her bisiklet her amaçlı kullanılamamaktadır. Dağ Bisikleti, BMX, Şehir Bisikleti, Yol Bisikleti ve Çift Kişilik Bisiklet(Tandem) bunlara sadece birkaç örnektir. İş bisikleti ve Tek Tekerlekli bisikletler de kullanıma göre gruplandırılmıştır. Ayrıca bisikletler lastiklerin çaplarına göre ayarlanmıştır.


Bisiklet Donananımı Nelerden Oluşur?

Bisikletler farklı donanımların bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Kadro(Çatı): alüminyumdan sert ve hafif olması sebebi ile özellikle dağ ve yol bisikletlerin kullanımında özellikle tercih edilir. Maşa: sürüş konforu sağlamak için kullanılır. Düz veya amortisör şeklindedir. Frenler: ön ve arka fren olmak üzere iki çeşittir. Durmak için kullanılır. Tekerlek: iki ila dört arasında değişir. Bisikletin türüne göre belirlenmiş yapıda hareket için kullanılır. Vites Donanımı: beş vites ile otuz üç arasında değişkenlik gösterir. Eğime göre hareket etmek, yokuş inip çıkmak için bisiklete hareket vermek- azaltmak amacı ile kullanılır. Herhangi aksesuarda sorun olması durumunda bisiklet yedek parça üzerine kurulu işletmelerden temin edilerek sorun giderilebilir.


Bisiklet Parçalarını Nasıl Değiştirebilirim?

Bisiklet yaklaşık olarak bin parçadan oluşmaktadır. Oluşan her sorun için ayarlanabilecek araçlar bulunmaktadır. Kurulu olan birçok işletmelerden temin edilebilir. İlerleyen teknoloji ile birçok konuda olduğu gibi bisiklet yedek parça konusunda da çeşitli sisteler mevcut gözükmektedir. Bunlardan bir tanesi de Kasımpaşa Bisiklettir. Lokaysan olarak da kendilerine işlek mekân seçmişlerdir. İçerik olarak oldukça geniş alana sahiptir.


Bisiklet Aksesuarları Nelerdir? Önemi Var mıdır?

Bisikletler açık alanda kullanılmasından dolayı sağlık problemlerine, yaralanmalara sebebiyet vermektedirler. Bu açıdan özellikle spor ya da dağ bisikletleri için ayarlanmış aksesuarlardan temin edilmelidir. Kask, Bisiklet Eldivenleri, Nabız Ölçer, Suluk Çeşitleri, Ayna, Zil Çeşitleri bisikletlerin önemli aksesuarlarından sadece bir kaçıdır.


Oluşabilecek kazaları en aza indirmek amacı ile aksesuarların kullanımı oldukça önemlidir. Kask, Dizlik gibi aksesuarlar sayesinde oluşabilecek kazalara karşı vücudun hassas noktalarını darbelere karşı korumuş, belki de olası büyük tehlikeleri önlemiş oluruz. Kasımpaşa Bisiklet içerisinde de ihtiyaç için gerekli tüm aksesuarları kolaylıkla temin edebilirsiniz.